סאלי אורן, נשיאת חבר הנאמנים של הדסה אינטרנשיונל ישראל – ביוגרפיה

מוישה סנדלר, נשיא הדסה אינטרנשיונל, הודיע כי סאלי אורן, אשת שגריר ישראל בארה”ב לשעבר, תשמש כנשיאת חבר הנאמנים של הדסה אינטרנשיונל ישראל.

סאלי אורן, ילידת סן פרנסיסקו, הינה בוגרת תואר ראשון בלימודי המזרח ומחול מאת אוניברסיטת ברקלי. הגיעה לישראל בשנת 1981, שם הכירה את בעלה לעתיד מייקל אורן. סאלי לימדה מחול בירושלים וברחבי האזור הדרומי של ישראל. לאחר 5 שנים בנגב חזרה לירושלים, שם עבדה ככותבת, עורכת וחוקרת במרכז לאמנות יהודית באוניברסיטה העברית. מאוחר יותר סאלי שימשה כעוזרת למנהל תגלית ישראל, שם שימשה כאשת קשר עבור כל הקהילות היהודיות שמחוץ לצפון אמריקה. בזמנה הפנוי לימדה טאי-צ’י לחיילים שנפצעו ולחיילים ותיקים בירושלים.

כאשר בעלה מייקל אורן נבחר לשמש כשגריר ישראל בארה”ב בשנת 2009, מתוקף תפקידה כאשת השגריר סאלי היתה אחראית על ניהול לוח זמנים מגוון מבחינה חברתית, חינוכית ופילנתרופית. בנוסף לאירוח אירועים רבים ובעלי חשיבות בבית השגריר, היא יצגה את ישראל בקבלות פנים גדולות בשגרירויות זרות, בבית המשפט העליון, בקונגרס ובבית הלבן. היא התנדבה למען ארגונים ישראלים שונים כגון “ישראייד” המתמקד בסיוע הומניטרי, הצלה במקרי אסון ובריאות האשה, ודיברה למען JFNA, operation embrace, הדסה ובתי הספר הפועלים בשיטת מונטסורי. היא נבחרה לשמש כנשיאת המועדון הבינלאומי #1 המאגד בתוכו את נשותיהם של שגרירים, מחוקקים, חברי קבינט, שופטי בית המשפט העליון ועיתונאים בולטים. היא הייתה הישראלית הראשונה שנבחרה אי פעם לתפקיד מסוג זה.

מאז שובה לישראל, סאלי נשארה מעורבת בסיוע הומניטרי בינלאומי ובנושאי בריאות האשה, ומכהנת במועצה המייעצת של המרכז הקרדיו-וסקולרי החדש ע”ש לינדה ג’וי פולין בביה”ח הדסה. היא פעילה בהקמת בתי ספר להכשרת מורים בשיטת מונטסורי בישראל, חברה במועצת המנהלים של להקת המחול “בת-שבע” וחברה במועדון הנשים הבינלאומי של ישראל. בנוסף הינה פעילה בארגון שמסייע לנפגעי טרור ובני משפחותיהם, אליו התוודעה כאשר אחותה ג’ואן נהרגה בפיגוע בירושלים.

לסאלי ומיכאל יש שלושה ילדים: יואב הבכור, נשוי לירושלמית בשם איילה שרמן ויש להם ילד בן שנה וחצי בשם אריאל, חזרו לאחרונה מסין לאחר שעבד במשך 3 שנים בחברת טקסטיל בשנגחאי. בתם האמצעית ליה, נשואה גם היא לירושלמי בשם יאיר ושגל ויש להם ילדה בת 3 חודשים. בנם הצעיר נועם סיים את שירותו כקצין ביחידה מובחרת בצה”ל ולאחר מכן עבר לאמסטרדם ללמוד בתכנית חד-שנתית של חדשנות ויזמות.