מימין לשמאל: סאלי אורן, נשיאת חבר הנאמנים הדסה אינטרנשיונל ישראל; אלן הרשקין, מנהלת הדסה העולמית הנכנסת; מרסי נתן, מנהלת הדסה העולמית היוצאת; ננסי פלצ’וק, מנהלת הדסה העולמית לשעבר; ואודרי שמרון, מנכ”לית משרדי הדסה בישראל

(לעוד תמונות מהאירוע, אתם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו: הדסה אינטרנשיונל ישראל)

בשל התפקיד החשוב שמשחק בית החולים הדסה בריפוי, מחקר וחינוך רפואי, הגיעו 500 תומכים ישראליים של המרכז הרפואי הגדול ביותר בבירה לערב של הצדעה ותמיכה.

הדסה אינטרנשיונל אינטרנשיונל, קיימה לראשונה ארוחת ערב חגיגית במלון הילטון בתל אביב ב-19 בנובמבר, בנוכחות שר הבריאות יעקב ליצמן, נשיאת הדסה בארה”ב  היוצאת מרסי נתן, הנשיאה הנכנסת של הארגון אלן הרשקין, הרב הראשי לישראל הרב  דוד לאו,  יו”ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה  ארז מלצר ומנכ”ל בית החולים הנכנס פרופ’ זאב רוטשטיין. צמרת החברה הישראלית, ובה אישים בולטים מתחומי העסקים, הטכנולוגיה והאקדמיה, התאספה כדי להביע את תמיכתה בהדסה ולסייע  בצמיחתו של המרכז הרפואי  .

“הדסה היא היהלום שבכתר של ירושלים”, אמר השר ליצמן.

Meltzer-Litzman-Rotstein
מימין לשמאל: פרופ’ זאב רוטשטיין, המנכ”ל הנכנס של המרכז הרפואי הדסה; שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן; וארז מלצר, יו”ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה
מימין לשמאל: פרופ’ זאב רוטשטיין, המנכ”ל הנכנס של המרכז הרפואי הדסה; ח”כ מייקל אורן, שגריר ישראל בארה”ב לשעבר; וארז מלצר, יו”ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה.

“הדסה היא גם כיפת הברזל של מערכת הבריאות הישראלית”, הוסיף נתן ברק, מנכ”ל mPrest ומפתח מערכת ההגנה נגד טילים כיפת ברזל. הדברים שנשא נתן  על כיפת ברזל היו בין שיאי הערב, שבו גם הוענק פרס לרונה רמון לזכר בעלה המנוח האסטרונאוט הישראלי אילן רמון, וניתנה הרצאה קצרה על מבט אישי לעתיד מדינת ישראל על ידי השגריר לשעבר  בארה”ב וח”כ  בהווה מייקל אורן.  תעודת הוקרה לאילן רמון ז”ל הוענקה לרעייתו רונה ע”י פרופ’ דן גזית על היות אילן ז”ל פורץ דרך ישראלי ועשיית ניסוי רפואי עם הדסה והאוניברסיטה העברית בחלל.

דביר מוסאי, בן 26, אשר עלה על מוקש לפני 13 שנה כשסייע לחקלאי בקטיף דובדבנים במסגרת טיול שנתי של בית הספר, הודה להדסה אשר שיקמה אותו מפציעתו הקשה ואיפשרה לו להפוך לגבר צעיר אשר שירת ביחידה ללוחמה בטרור של צה״ל, התחתן עם אהבת חייו וכיום הוא אב לבן.

יעד גיוס הכספים של הערב היה לרכוש סורק PET/CT חדש, כלי חשוב באבחון ובטיפול בסרטן.  הדסה אינטרנשיונל ישראל התחייבה להעניק את המערכת הטכנולוגית המתקדמת ביותר לאלפי החולים המתאשפזים במכון שרת לאונקולוגיה בהדסה. בערב החגיגי גויסו למעלה מ- 300,000 דולר מהעלות.

אם צעירה לילדים סיפרה כי אובחנה בסרטן ועברה שישה חודשים של טיפול בכימותרפיה. מאבקה וההפוגה במחלתה התאפשרו הודות לרמת האיבחון שניתנה באמצעות  מכשיר

ה-PET CT. היא סיפרה כמה היה חשוב לה לראות את המחלה שבה נאבקה על המסך.

Meir-Erez
מימין לשמאל: ארז מלצר, יו”ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה; ומאיר מרק, מנהל הדסה אינטרנשיונל ישראל

מימין לשמאל: דליה איציק, יו”ר הכנסת ה-17; רונה רמון;

וננסי פלצ’וק, מנהלת הדסה העולמית לשעבר

זכר קורבנות התקפות הטרור האחרונות בפריז נחוותה בעוצמה בשל נוכחותו של נשיא הדסה צרפת, פרופ’ עמנואל מסאס, רופא קרדיולוג הפועל בפריז. הוא הודיע על תרומה בסך 50,000 יורו מאת ד”ר סידני אוחנה, קודמו בתפקיד נשיא הדסה צרפת.  כמו כן הגיע מאירופה במיוחד לאירוע  גם סאשה ויגדורוביץ, נשיא הדסה שוויץ.

רגע נוסף של הכרה ניתן כשהקהל עמד על רגליו והריע למנכ”לית הזמנית של בית החולים פרופ’ תמר פרץ, אשר הובילה את בית החולים בשנה וחצי האחרונות.

 

את  החלק העיקרי של עלויות הערב תרמה משפחתו של מוטי גנץ, יו”ר בורסת היהלומים וחבר דירקטוריון הדסה אינטרנשיונל. חברי דירטוריון נוספים שהגיעו לאירוע היו היו”ר סאלי אורן, נשיאת חבר הנאמנים של של הדסה אינטרנשיונל ישראל; אברהם נובוגרוצקי, מנכ”ל,משנה למנכ”ל בנק הפועלים; יגאל מרכוס, מנכ”ל ברנשטיין ישראל; מתן כספי, המנכ”ל של קבוצת רייזון; דפנה פישר; וג’ורג’ רוזנברג. רשימת האורחים המרשימה מוכיחה את העניין בקהילת העסקים הישראלית במחקר הרפואי החלוצי והטיפול לכול שמתקיימים בהדסה.

“זוהי זכות לשרת בדירקטוריון כה מכובד”, אמר מאיר מרק, מנכ”ל הדסה אינטרנשיונל ישראל.

חבר הדירקטוריון אלי וגנר, המשמש גם כיו”ר דירקטוריון כפר הנוער של הדסה מאיר שפיה, הזמין שולחן לתלמידי עליית הנוער, שרבים מהם הגיעו מארצות מצוקה בלא הוריהם. זמר הטנור סאשה רובזיבז, אחד האורחים של וגנר, שר שירים ישראליים ידועים ומבחר קטעי אופרה. כמו כן הופיע בערב המוזיקאי הפופולרי דני סנדרסון.

בין באי הערב היו יו”ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה ארז מלצר ואנשי מנהלה ורופאים מהדסה, ובהם מנהל הדסה עין כרם פרופ’ יורם וייס, מנהלת הדסה הר הצופים ד”ר אסנת לבציון קורח, מנהל מחקר ופיתוח פרופ’ אייל משעני, ומנהל האגף לרפואת ילדים פרופ’ איתן כרם.

Gala-HII_table

אורחים נוספים  בין חברי חבר הנאמנים שהשתתפו בערב היו ראם עמינֹח, הבעלים והמנכ”ל של  אחד  ממשרדי רואי החשבון הגדולים ביותר בישראל; רמי לוי, הבעלים והמנכ”ל של רשת המרכולים המובילה בישראל; אירינה ורמי שלמור, מנכ”לית ובעלים משרד יחסי הציבור שלמור; שי פלדמן, מנכ”ל AIG ישראל; עוה”ד דפנה וגדעון פישר, עוה”ד נרדה בן צבי, עו”ד ידידיה לוונטהל, סיגל אלבאום מנכ”לית לנובו, נתן וצביה ברק, רמי נוסבאום, הבעלים ויו”ר קבוצת אשטרום; ואלי פלאי, הבעלים ויו”ר קונצרן התקשורת משפחה.

ארוחת ערב מפוארת התקיימה בישיבה סביב שולחנות באולם הנשפים אשר קושט בשילוב מרהיב של אגרטלים גבוהים עם וורדים לבנים ונברשות.

במשך הערב שמעו האורחים מחולים ורופאים על הניסים הקורים בבית החולים מדי יום ביומו.

עבור כל משתתפי הערב החגיגי הוא היה סיפור יוצא דופן של התגייסות החברה הישראלית לשותפות עם הדסה כדי להמשיך לטפח אותה כאחד מעמודי היסוד של מערכת הבריאות הישראלית.

למאמר על האירוע בעיתון גלובס:http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001083130

למאמר על האירוע בעיתון באתר Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4730378,00.html

לראיון עם פרופ’ עמנואל מסאס בטלוויזיה הישראלית על המצב בצרפת:  https://youtu.be/_tAGBPwpueo

צילומים: אבי חיון